ÜyelikSözleşmesi

Sayın Kullanıcı; www.havaref.com  sitesine üyesi olmak ve sitenin sağladığı hizmetlerden faydalanmak için aşağıda sorumluluk ve kuralların düzenlendiği maddeleri okumanız ve kabul etmeniz gerekmektedir.

1. Siteye bilgilerini kaydetmiş ve bir kullanıcı adı (e-mail adresi) ve şifreye sahip olan kullanıcılar üye olarak adlandırılır.  Üyelerin kayıtlı bilgileri doğru kabul edilir. Bu bilgilerin doğru beyan edilmemesi durumunda üyenin üyeliği, üyeye bilgilendirilmeden sonlandırılabilir.
2. www.havaref.com ; platformu, aynı uçakta yolculuk yapacak kişiler arasında  yardım/refakat ihtiyacı olan ile yardımcı/refakatçi olabilecek kişileri  güvenli bir iletişim alt yapısı ile buluşturmayı amaçlayan bir platformdur. havaref.com platformunun üyelerinin bilet aldığı havayolu ile bağlantısı bulunmamaktadır. havaref.com uygulamasında Havayolu firmaları adına işlem yapılmamaktadır. Bu nedenle havaref.com uygulamasını kullanan üyelerimiz ve müşterilerimiz ilgili havayolu firmasından almış oldukları bilet veya rezervasyon bilgilendirmesine istinaden sistemi Refakat Edecek olanlarla, Refakat İhtiyacı olanları eşleştirmekte ve taraflar arasında iletişim hizmeti vermektedir.
3-Üyenin, siteyi kullanabilmek için gerekli olan üyelik bilgilerini (e-mail ve şifre) bir başkasına vermesi, çaldırması veya bu bilgilerin bir başkasına geçmesi ile ortaya çıkacak olan güvenliğin ve gizliliğin kaybolması durumundan site sorumlu olamaz. Böyle bir durumda oluşacak zarardan üye sorumlu tutulur.
4-Üyelerimiz, HAVAREF.COM web sitesinden veya mobil uygulamayı indirmek suretiyle açarak , kayıt için gerekli olan bölümleri doldurup GSM numarasını onayladıktan sonra şifresini girerek, işbu Koşullar dâhilinde  HAVAREF.COM platformunu kullanmaya başlayabilir. www.havaref.com üzerinden de kayıt için gerekli olan bölümleri doldurup GSM numarasını onayladıktan sonra şifresini girerek, işbu Koşullar dâhilinde platform kullanılabilecektir
Üyelerimiz, başvuru esnasında verdiği tüm bilgilerin daima ve her bakımdan eksiksiz, gerçeğe uygun ve güncel olduğunu kabul eder. Üyemiz, her zaman kişisel bilgilerini Uygulama aracılığıyla güncelleyebilir.
5-Üyenin(refakatçi veya refakat edilen) sitenin diğer üyelerine(refakatçi veya refakat edilen) hizmetleri sırasında genel ahlak ve toplum kurallarına aykırı hareket etmesi, bu konularda diğer üyelerden şikayet gelmesi üyenin üyeliği sonlandırılabilir.
6. Üyelerin siteye kayıtlı bilgilerinin güvenlik ve gizliliği esastır. Site yönetimi kişilerin bu bilgilere ulaşması veya bu bilgilerin direkt olarak ticari amaçlarla kullanımı söz konusu değildir. Üyelerin iletişim bilgileri sadece refakat hizmeti vermeyi kabul ettikleri anda hizmet verilecek diğer üyeyle paylaşılarak birbirleriyle havaalanında iletişim kurmaları sağlanacaktır.
7- Fikri Ve Sınai Haklar
Havaref.com sitesinin iş fikri ve   içerisinde yer alan bütün görseller,markalar,sloganlar, veri tabanı, bilgi, belge ve her türlü materyalin hak sahibi Havaref.com   olup, üye sitede bulunan hizmetleri sadece kullanma hakkına sahiptir. Üye her halükarda sitede bulunan hiçbir materyali kopyalamayacağını, Çoğaltmayacağını, yaymayacağını ticari olsun olmasın 3.Şahısların kullanımına sunmayacağını taahhüt eder.

8- Uyuşmazlıkların Çözümü
Havaref.com ve üye arasında çıkabilecek uyuşmazlıklar öncelikle Sulh yolu ile çözümlenecektir. Taraflar, uzlaşma sağlanamaması halinde İSTANBUL  Mahkemeleri’nin ve İcra Müdürlükleri’nin yetkili olduğunu kabul ve beyan ederler.