Ön Bilgilendirme Formu

1. SATICI FİRMA BİLGİLERİ
HAVAREF BİLİŞİM SİS. TİC. LTD.ŞTİ.
Ferhatpaşa Mh. 33 Sk. No:83/10 Ataşehir/İSTANBUL
Telefon: 08503052014
E-posta adresi: info@havaref.com


2. MAL/HİZMETİN TEMEL NİTELİKLERİ
HAVAREF.COM platformu, aynı uçakta yolculuk yapacak kişiler arasında  yardım/refakat ihtiyacı olan ile yardımcı/refakatçi olabilecek kişileri  güvenli bir iletişim alt yapısı ile buluşturmayı amaçlayan bir platformdur. HAVAREF.COM platformunun üyelerinin bilet aldığı havayolu ile bağlantısı bulunmamaktadır. HAVAREF.COM platformunda Havayolu firmaları adına işlem yapılmamaktadır. Bu nedenle HAVAREF.COM platformunu kullanan üyelerimiz ve müşterilerimiz ilgili havayolu firmasından almış oldukları bilet veya rezervasyon bilgilendirmesine istinaden HAVAREF.COM sistemi Refakat Edecek olanlarla, Refakat İhtiyacı olan taraflar arasında iletişim hizmeti vermektedir.
HAVAREF.COM platformunu kullanmanın uçak seferi başına başına hizmet bedeli 5 TL’dir (Tüm vergiler dâhildir).


3. MAL/HİZMETİN PEŞİN / TAKSİTLİ FİYATI
HAVAREF.COM platformunu kullanmanın uçak seferi başına başına hizmet bedeli 5 TL’dir (Tüm vergiler dâhildir).
Ödemeler kredi kartı, mobil ödeme ve diğer ödeme yöntemleriyle yapılacaktır.


4. MAL/HİZMETİN TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ
Sistem aynı uçuşta REFAKATÇİ OLMAK İSTEYEN bir üyemiz bulunuyorsa, REFAKAT TALEP EDENE mesaj yollayacaktır. REFAKAT TALEP EDEN mesajla istinaden sisteme girip kabul ettiğini onaylarsa platform kullanma ücreti olarak 5 TL yi kredi kartıyla sisteme ödeyecektir. REFAKAT TALEP EDEN sistem ücretini ödedikten sonra, REFAKATÇİ olacak üyemiz ile havaref.com platformu üzerinden iletişim sağlayabilecektir. İletişim sesli veya fotoğraf gönderme yöntemi ile yapılmaktadır. Refakat talep eden veya edilene refakatçinin kişisel ve iletişim bilgileri verilmemektedir. Aynı şekilde refakatçiye de refakat talep edilen ya da refakat edilenin bilgileri verilmemektedir. Ancak kullanıcılar havaref.com aracılığı mesajlaşma ile birbirlerine iletişim ve kişisel bilgilerinin paylaşılması durumunda HAVAREF.COM’un sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bütün taraflar refakatçilik hizmetinin beraber gidilecek uçağın kalkacağı havaalanın içindeki birinci güvenlik girişi geçildikten sonra başladığını ve yine aynı uçakta beraber varılacak havaalanının bina çıkış kapısının yanında ancak dışarı çıkılmadan sona erdiğini kabul eder.


5. CAYMA HAKKI
İşbu ön bilgilendirme formunda tanımı yapılan ve satışı gerçekleştirilen hizmet, niteliği itibarıyla elektronik ortamda anında ifa edilen ve tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi nitelikte olduğundan, cayma hakkı bulunmamaktadır. HAVAREF.COM hizmeti Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinin 15.maddesinde belirtilen hizmet kalemlerine girmektedir.
Cayma hakkının istisnaları (Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği-27 Kasım 2014 Perşembe Tarihli Resmi Gazete)
MADDE 15 – (1) Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını
kullanamaz:
a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde
olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkinsözleşmeler.
e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin
sözleşmeler.
g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara
ilişkin sözleşmeler.
h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

6. FESİH ŞARTLARI
HAVAREF.COM platformunda sunulan bu hizmet yerine getirilmediği taktirde, hizmeti alan sözleşmeyi feshettiğini 7 gün içinde mail yoluyla bildirmesi durumunda ödediği hizmet bedeli kendisine iade edilecektir.


7. TÜKETİCİ ŞİKAYETLERİ ÇÖZÜM YOLLARI VE İLETİŞİM BİLGİLERİ
Müşteri, aldığı hizmete ilişkin şikâyetlerini 0850 305 2014 nolu telefona, çağrı merkezine, www.havaref.com adresinde bulunan şikâyet formuna veya info@havaref.com mail adresine bildirmesi durumunda şikâyetin çözümü için hemen harekete geçilecektir.


8. ŞİKÂYET MERCİİ
Üyelik Sözleşmesi konusu hizmetlere ilişkin şikâyet ve itirazlar konusunda yapılacak başvurular, Bakanlıkça her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, mal veya hizmeti satın aldığı veya müşterinin ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapılabilecektir.