Nasıl Kullanırım

Platform (havaref.com web sitesi ve mobil uygulamalar)'u refakatçi bulmak ve refakatçi olmak için iki farklı şekilde kullanılabilirsiniz.

  1. Refakatçi Bulma: Refakatçi bulmak için öncelikle platformda refakatçi talep eden kişi tarafından ücretsiz uçuş kaydı yapılmalıdır. Refakatçi talep eden kişiler kendileri adına ve başkası adına kayıt yapabilirler. Başkası adına kayıt yaparken öncelikle kendileri adına üye olunması gerekmektedir. Sonra uçuş kaydı sırasında başkası adına refakat talep edildiğine yönelik alanının doldurulması gerekmektedir. Kayıt sonrasında refakatçi adayları ile refakatçi talep eden kişi, platform üzerinden refakat hizmetinin detayları hakkında mesajlaşma yapabilir. Eşleşmediğiniz kişiler ile uçuş saatine kadar, eşleştiğiniz kişiler ile uçuş saatinden itibaren 24 saat sonrasına kadar mesajlaşma yapabilirsiniz. Bu şekilde kalkış / iniş yapılacak havaalanı işlemlerinizde, uçağa binerken ve uçaktan inerken ya da uçakta yardım isteyebileceğiniz, soru sorabileceğiniz bir refakatçi ile yolculuğunuz daha kolay olacaktır. Refakat hizmetleri için ödenecek ücret detayları hakkında bilgi almak için Ücretler sayfasına tıklayınız.
  1. Refakatçi Olma: Refakatçi olmak için platformda uçuş kaydınızı yapmanız ve refakatçi /yardımcı talep eden bir yolcu ile eşleşmeniz gerekmektedir. Eşleşen yolcu ile beraber yolculuk yaparak ona refakatçilik yapabilirsiniz. Eşleşmediğiniz kişiler ile uçuş saatine kadar eşleştiğiniz kişiler ile uçuş saatinden itibaren 24 saat sonrasına kadar mesajlaşma yapabilirsiniz. Verdiğiniz refakatçilik hizmeti sonunda ek ücret kazanabilir, iş tecrübesi edinebilir ya da birine bir iyilik edebilirsiniz. Uçuş kaydı yaptırmak ücretsizdir. Refakat hizmetleri için ödenecek ücret detayları hakkında bilgi almak için Ücretler sayfasına tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular